Çoktan Seçmeli Hayatlar İçin | RUH DİYETİ

İngilizce Gramer

ingilizce gramer, ingilizce dilbilgisi, English grammar. Türkçe anlatımlı tüm İngilizce gramer konuları ve yüzlerce quiz aktivitesi

Gramer Bölümüne hoşgeldiniz

dersimizingilizce.com gramer bölümünde, İngilizce’deki tüm gramer konuları 100 derste ve Türkçe anlatımlı olarak sunulmuştur. Sayfanın üst tarafında bulunan linkleri tıklayarak farklı seviyelerde hazırlanmış, istediğiniz gramer konu anlatımına ve her konuyla ilgili hazırlanmış quizlere ulaşabilirsiniz.

Zengin bir gramer kitabı niteliğinde kullanabileceğiniz bu bölümde, her gramer dersinden sonra interaktif olarak yapabileceğiniz quizler, öğrenme seviyenizi ve gelişim performansınızı izleme açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

Gramer bölümünde yer alan 100 ders ve yaklaşık 5000 interaktif soru, düzenli olarak çalışıldığında 6 ay içinde bitirilebilir. Bu da, başlangıç düzeyinde çalışmaya başlayan ideal bir kullanıcının ileri düzeye ulaşması demektir.

ÇALIŞMA KILAVUZU

 

Her kullanıcı kendi seviyesine uygun bölümden başlayarak gramer konularını sırasıyla çalışabilir. İlk seviyeden başlayan bir kullanıcı her gün bir konu çalışırsa 3 ay 10 günde tüm konuları bitirebilir. Eğer her gün çalışamayacağını var sayarsak, başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar tüm konuları çalışmak ve öğrenmek için en az 6 ay gereklidir.

 

Bir gramer konusunu çalıştıktan sonra hemen diğerine geçmek öğrenme kalıcılığı açısından hiçbir fayda sağlamaz. Gramer konusu çalışıldıktan ve iyice anlaşıldıktan sonra mutlaka konu anlatımının sonuna eklenmiş quizler çözülmeli, eğer hala tam anlaşılmadıysa internetteki diğer kaynaklara ulaşılarak olabildiğince fazla quiz çözülmelidir. Konu anlatımından sonra sunulan quizlerden yüzde 80’in üstünde başarı sağlamadan diğer konuya geçmemek en sağlıklı çalışma biçimidir.

Ayrıca yabancı dile çalışmak için en iyi yöntem, tüm yeteneklerin entegre edildiği bir sistematikle çalışmaktır. Yani "gramer bölümünü bitireyim, sonra kelime çalışırım" mantığı yabancı dil ediniminin doğasına terstir. Bu yüzden gramer çalışmalarına başlayan bir kişi, mutlaka gramer dersleriyle birlikte kelime, okuma, dinleme ve konuşma linklerini de takip ederek çalışmayı birlikte yürütmelidir.