Çoktan Seçmeli Hayatlar İçin | RUH DİYETİ

Dersimizingilizce

dersimizingilizce nedir kimdir

MERHABALAR

2001 yılında birkaç İngilizce öğretmeninin bir araya gelmesiyle kurulan dersimizingilizce.com, İngilizce öğrenen ve öğreten herkesin bir araya geleceği bir platform olarak tasarlanmış, yaklaşık 14 yıllık süreçte her gün yenilenerek Türkiye’nin ALTIN ÖRÜMCEK ödüllü tek yabancı dil sitesi haline gelmiştir.

İnternet labirentinde yolunu kaybetmeden yürüyebilmek ve İngilizcelerini geliştirmek isteyen herkese açık bu platform, Türkiyedeki en geniş içeriğe sahip olan İngilizce Eğitim sitesidir. 

Binlerce sayfalık statik ve interaktif kaynağın paylaşıldığı dersimizingilizce.com İngilizce öğrenenler kadar, Türkiyedeki çeşitli okullarda görev yapan İngilizce öğretmenleri için de önemli bir online merkez haline gelmiştir.

Amacımız Türkiyede İngilizce öğrenen herkesin ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sitemizde bulundurmak, kendi hazırladığımız içeriklerle ve binlerce sınavla hem öğrencilere hem de öğretmenlere eşsiz bir kaynak sağlamaktır. 

Sitemizde Türkiyenin en geniş gramer kaynağı ve dünyanın en etkili kelime öğrenme etkinlikleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ayrıca YDS çalışmaları yapanlar için, yine Türkiyenin en zengin kaynağı ücretli olarak kullanıcılara sunulmaktadır. 


Türk ve yabancı İngilizce eğitmenlerinden ve eğitim bilimcilerden oluşan ekibimizin bu web sitesini hazırlamaktaki amaçlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  İkinci bir dil olarak İngilizce öğrenmenin eğitim ve kariyer açısından önemini vurgulamak

● Finansal veya zamanla ilgili problemler nedeniyle örgün yabancı dil eğitimi alamayan bireylere, zaman ve mekandan bağımsız olarak esnek eğitim fırsatları sunmak

● Bedensel engelleri sebebiyle örgün eğitime katılamayan bireylere evde eğitim hizmeti sağlamak

  İngilizce öğrenenlere online kaynak sağlamak ve onları en verimli kaynaklara yönlendirmek. Sadece gramer değil, okuma, yazma, konuşma gibi diğer tüm dil becerilerini geliştirecek çok yönlü ve entegre bir içerik sunmak

 ● İngilizce veya daha genel bir söylemle dil öğrenme hakkındaki olumsuz yargıları ortadan kaldırmak

 AB ile entegrasyon sürecinde Türkiyenin çok daha hızlı biçimde elektronik ortama taşınmasına katkıda bulunmak ve bu konudaki gelişmelerden sitemizi ziyaret eden herkesi haberdar etmek

 Yabancı dil öğrenenlerin ve eğitmenlerinin bir araya gelip tartışabileceği bir platform oluşturmak