Çoktan Seçmeli Hayatlar İçin | RUH DİYETİ

Vocabulary

Dünyanın en etkili kelime öğrenme programı "wordpower" ile kelime öğrenme programı

Etkili Kelime Öğrenme Merkezine Hoşgeldiniz

Kelime öğrenme sayfamız başlangıç düzeyinden, KPDS, YDS ve ÜDS gibi akademik sınavlara hazırlanan tüm kullanıcılar için tasarlanmış ve sistematik olarak sunulan farklı kategorilerle öğrenmeyi en kolay ve zevkli hale getirmeyi amaçlamaktadır.

dersimizingilizce.com onbinlerce kişinin kelime problemini çözen yöntemiyle hem büyük takdir toplamış, hem de ödül almıştır. Dilbilimciler tarafından geliştirilen ve şu anda dünyanın en etkili kelime öğrenme yöntemlerinden birisi olarak tanınan "wordpower" sistemiyle kelime öğretmeyi amaçlayan aktiviteler, farklı kategorilerde hazırlanmış derslerle birlikte sunulmaktadır.

Şu ana kadar binlerce üyemiz, yıllardır çözemediği kelime öğrenme problemini "wordpower" sistemi sayesinde çözdüklerini ve düzenli çalışarak 3-4 ay gibi kısa bir süre içinde binlerce yeni kelime öğrendiklerini belirtmişlerdir.

Her gün en az 20 dakika ayırarak yapacağınız kelime çalışmaları sonucunda, siz de gelişmeyi görerek hayret edeceksiniz. İsterseniz İngilizce?yi yeni öğreniyor olun, isterseniz akademik bir sınava hazırlanıyor olun, sonuçlara hayret edeceksiniz. Yeter ki başlayın ve her gün en az 20 dakikanızı ayırarak çalışın.

Yukarıdaki linklerden ihtiyacınıza uygun olanı tıklayarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

ÇALIŞMA KILAVUZU

İngilizce çalışmaya yeni başlayan kullanıcılarımız öncelikle 30 dersten oluşan Basic Vocabulary Course linkine tıklayarak başlayabilirler. Temel kelime bilgisine sahip olan kullanıcılarımız ise 45 dersten oluşan Top Words of English bölümüne çalışarak İngilizce?de en sık kullanılan 3500 kelimeyi 3 ay gibi kısa bir süre içinde tamamen öğrenebilirler.

Ayrıca fiiller, sıfatlar ve zarflar gibi farklı kategorilerde verilmiş olan bölümleri her kullanıcı kendi seviyesine uygun olarak çalışarak öğrenebilir.

Akademik sınavlara hazırlanan kullanıcılarımız da, Advanced/Exam Vocabulary bölümüne çalışmaları halinde, sınavlarda kelime sorularından bir tane bile kaçırmayacaklarını hayretle göreceklerdir. Bu bölümde sınavlar büyük bir titizlikle incelenmiş ve en sık sorulan kelimeler üzerine dersler tasarlanmıştır.


Farklı kategorilerde hazırlanan derslerde, o derse ait kelimeler ve türkçe anlamlarını, sayfanın hemen üstünde ise dünyanın en etkili kelime öğrenme tekniği olarak kabul edilen "Word Power" aktivitelerinin linkleri bulunmaktadır. Ders ders hazırlanan bölümlerde, her derste 20 veya 30 kelime verilmiştir. Bu kelime listesi önce dikkatli ve özenli bir şekilde çalışılmalı ve ardından aktiviteler yapılmalıdır.Sayfada yer alan aktiviteler, o derse ait kelime grubu için hazırlanmıştır. 20 kelimeyle ilgili 4 farklı aktivitiye yapan bir kullanıcı, bir gün sonra ve yeniden bir hafta sonra tekrar ettiğinde bir daha unutmayacaktır.

Aynı kelime grubuyla bu dört farklı aktiviteyi her gün düzenli olarak yaparsanız, kelimeleri hızlı ve etkili bir biçimde öğrendiğinizi farkedeceksiniz. Aktiviteleri yaparken, yapamadığınız kelimeleri not edin. Bir sonraki girişiniz aktiviteyi tekrar yapın ve problem kelimeleri yine not edin. Listenizde hiç kelime kalmayana kadar aynı aktiviteleri yapmaya devam edin. Daha sonra yeni bir kelime grubuna geçerek aynı işlemleri devam ettirin.

Aşağıda wordpower aktiviteleriyle ilgili açıklamalar yer almaktadır.

KELİMELERİ EŞLEŞTİRME OYUNU : Eşleştirme aktivitesidir. Verilen kelimeleri Türkçe anlamlarıyla, eşanlamlılarıyla veya zıt anlamlılarıyla eşleştirerek öğrenmenizi sağlar. Her sayfada 10 adet kelime verilir. Eşleştirme işlemi bittikten sonra yanlış eşleştirmeleri görebilirsiniz. Bitirdikten sonra sağ tarafta bulunan "new game" butunona tıklayarak yeni kelimelerle aktiviteye devam edebilirsiniz.

 
ZAMANA KARŞI KELİME YAZMA OYUNU : Hızlı düşünme ve karar verme sistemine göre hazırlanmıştır. Sayfa ilk açıldığında fast, faster ve furiuous olarak üç seçenek karşınıza çıkar. Fast en yavaş, furious da en hızlı ve en zor oyundur. Seçiminizi yaptıktan sonra seçtiğiniz hıza göre zaman azalmaya başlar ve bu süre bitmeden verilen kelimenin anlamını, aşağıda verilen harflere tıklayarak yazmanız gerekir. Eğer doğru bir şekilde yazarsanız yeni bir kelime çıkar. Oyunun sonunda puanınızı görebilirsiniz ve new game butonuna tıklayarak oyuna yeni kelimelerle devam edebilirsiniz.
 

KELİME YAZMA OYUNU : Karışık şekilde verilen harfleri tıklayarak, sayfanın altında verilen kelimenin anlamını yazarak oynanır. Her yanlış harf -2 puan, her doğru harf de 10 puandır. On kelimeyi tamamladıktan sonra puanınızı görebilir ve new game butonuna tıklayarak yeni kelimelerle aktiviteye devam edebilirsiniz.


DOĞRU KELİMELERİ AÇMA OYUNU : Hafızayı kullanarak kelime öğrenimine dayanan bir sistemle hazırlanmıştır. Kapalı şekilde verilen kutucukları açarak kelime çiftlerini bulmanız gerekir. İki kişiyle de oynanabilir. Bir çift kelimeyi bulduğunuzda 10 puan kazanırsınız ve yeniden kart açabilirsiniz.

Eğer kelime çiftini bulamazsanız 2 puan kaybedersiniz ve sıra diğer oyuncuya geçer.