Çoktan Seçmeli Hayatlar İçin | RUH DİYETİ

kimler kullanabilir?MERHABALAR

dersimizingilizce.com sitesini başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar herkes kullanabilir. Daha önce hiç yabancı dil eğitimi almamış kimseler için sadece dersimizingilizce.com sitesini kullanarak yabancı dil öğrenmek zor olabilir. Ancak daha önce temel eğitim almış veya halen bir kurumda yabancı dil eğitimi alan bir kimsenin, siteden faydalanması çok daha kolay olur.

Bilgisayar Destekli Dil Eğitimi (CALL) uygulamaları tüm dünyada hızla yayılıyor. Dil eğitimini sınıf ortamından çıkaran ve dijital dünyaya taşıyan, resim, ses, animasyon ve video içerikli çok yönlü uygulamalardan oluşan web tabanlı kaynakların kullanımı, özellikle Avrupa Birliği Ülkeleri'nde giderek artıyor. İnternetten yabancı dil öğrenmeye çalışan birçok kimsenin ortak özelliği, düzenli olarak bir eğitim kurumuna gidememeleri veya kursa gidecek zamanlarının olmaması. Böylece yetişkin bireyler ya işyerlerinde fırsat buldukları aralarda internete bağlanarak çalışıyorlar, ya da akşam evlerinde pijama konforuyla eğitim almanın tadını çıkarıyorlar.

Dersimizingilizce.com sitesinin kullanıcı profili de incelendiğinde, % 86'lık oranın 20 yaş ve üzerinde olduğu ortaya çıkıyor. Bu da sitemizi kullanan kişilerin daha çok yetişkinlerden oluştuğu ve ciddi bir eğitim almak isteyenlerden başka kimselerin üye olmadığı gerçeğini ortaya çıkarıyor.

Online eğitim veren yabancı dil siteleri normal bir okul veya dershane eğitiminden daha avantajlı fırsatlar sunar. Ağ tabanlı ya da online eğitimin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

● Zaman ve mekandan bağımsız öğrenme fırsatı

● Hızlı ya da yavaş öğrenme gereksinimlerine yanıt verebilen bir öğrenme düzeneği

● İyi tasarlanmış malzeme ile geleneksel sınıf ortamına oranla hatırlamada % 25 artış, öğrenme süresinde ise % 40 ile % 60 kısalma

● Bireysel gereksinimlere uygun malzemelerle öğrenme olanağı

● Çoklu ortam olanaklarıyla birden fazla duyuya hitap eden öğrenme fırsatı

● Hızlı içerik güncelleme olanakları

● Derse yardımcı kaynak olarak engin ve hızlı erişilebilir internet kaynakları ve referanslar

● Öğrencinin öğrenme gereksinimi doğrultusunda istediği konuyu istediği sıra ve yoğunlukta çalışabilmesi

● Ücretsiz ulaşılabilen pek çok ek ders malzemesi

● Öğrenicinin kendi öğrenmesini denetleyebilmesi

Yukarıda sıralanan avantajların farkında olan birçok kimse, eğer zaman veya finansal anlamda sıkıntı da yaşıyorsa internete başvuruyor.