ŞOK GELİŞME! | Herkes "Anlıyorum ama Konuşamıyorum" isimli kitabı konuşuyor! Türkçe roman okuyarak nasıl İngilizce öğrenileceğini görünce siz de şaşıracaksınız!

Sıkça Sorulanlar

ingilizce ile ilgili sıkça sorulan sorular

Siteye üye olmam durumunda İngilizce öğrenebilecek miyim?

dersimizingilizce.com şu anda Türkiye'nin İngilizce eğitimi alanında en geniş kaynağına sahip eğitim sitesidir.

Sitemize üye olan herkesin İngilizce öğreneceğini iddia etmek elbette çok iddialı olur. Dil öğrenimi disiplin isteyen bir süreçtir. Ancak İngilizce öğrenmeye karar veren ve düzenli olarak çalışan bir kişinin öğrenememe gibi bir ihtimali yoktur.


Bu noktada dersimizingilizce.com İngilizce öğrenen herkese çok büyük bir destek sağlamaktadır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm gramer konuları mesleğinin zirvesinde İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanmış ve her konunun sonuna quizler ve deneme sınavları eklenmiştir. Piyasada satılan gramer kitapları için mümkün olmayan interaktif quizler ve testler, dil öğrenme sürecinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Dil öğrenen kişi gelişimini anlık olarak öğrenebilir, performansını tek başına ölçebildiği için çalışma planını daha rahat uygulayabilir.


Ayrıca sitemizde bulunan kelime ezberleme sistemi, İngilizce öğrenen herkesin mutlaka kullanması gereken bir yöntemdir. Günlük 20 dakikalık çalışmayla çok kısa bir zamanda kelime bilginizi inanılmaz bir hızla geliştiren bu sistem, şu ana kadar sitemize üye olan binlerce kişinin övgüsünü kazanmıştır.

Bunun dışında sitemizdeki okuma, yazma, dinleme ve sınav merkezi gibi bölümler, dil öğrenen bir kişinin ihtiyaç duyabileceği tüm öğretim materyallerini tek bir adreste sunmaktadır.

Sitenize Silver Üye olan bir kişi Gold Üyelere özel alanlardan faydalanabilir mi?

Gold Üyelerimiz, Silver Üyelerimize özel alanlardan faydalanabiliyor, ama Silver Üyelerimiz Gold Üyelerimize özel alanlardan maalesef faydalanamıyor.


Hiç İngilizce bilmeyen bir kimse sitenize girip İngilizce öğrenebilir mi?

Sitemizi düzenli olarak kullanan bir kişi, konuşma yeteneği hariç, dilin diğer tüm alanlarında ciddi bir gelişim gösterir. Özellikle gramer konusunda hazırlanmış konu anlatımları ve yüzlerce quizi eksiksiz olarak çalışan bir kişi, İngilizce'yi yapısal olarak hazmeder. Ayrıca kelime öğrenmek isteyen kimseler, yalnızca sitemizdeki vocabulary bölümünü kullanarak kelime bilgisini en eğlenceli ve en etkili şekilde zenginleştirebilir.

Sitemiz ayrıca, İngilizce eğitim alan on binlerce insan tarafından destek niteliğinde kullanılmaktadır. Öğrenilen konuları pekiştirmek, eksiklikleri gidermek, zevkli bir şekilde kelime öğrenmek veya ÜDS, YDS, KPDS gibi sınavlara hazırlanmak için binlerce insan her gün sitemizi ziyaret etmektedir.

İnternetten dil öğrenmenin ne gibi avantaj ve dezavantajları vardır?

İnternet zaman ve mekandan bağımsız bir eğitim platformu sunduğu için özellikle çalışan bireyler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca sınıf ortamında göz önüne alınması imkansız olan bireysel performans farkları, online eğitim süreçlerinde mümkün hale gelir. Yani, yan yana oturup online eğitim alan iki kişi, yetenek ve hızına bağlı olarak aynı süre içinde çok farklı seviyelere ulaşabilir. Ancak sınıf ortamı homojen olduğu ve ortak aktiviteler yapıldığı için ortalama bir hız ve seviye belirlenir ve eğitim bu doğrultuda devam eder.

İnternet, gittiğiniz her yerde dil eğitimine devam edebilmenize imkan verir. Yanınıza alacağınız küçük bir laptopla bir anlamda İngilizce kursunuzu yanınızda taşımış olursunuz. Ders kaçırma gibi bir korkunuz olmaz.

Ancak sınıf ortamındaki etkileşim ve grup çalışmaları, online eğitim süreçlerinde (senkron eğitimler hariç) mümkün değildir. Dil öğrenmenin en önemli hedefi konuşmak ve iletişim kurmak olduğu için internette sunulan asenkron içerikler bu noktada dezavantajlıdır. Sınıfta sürekli konuşma ve diğer öğrencilerle iletişim kurma gibi imkanlar olduğu için, özellikle konuşma yeteneğinin geliştirilmesi daha kolay olur.


Siteniz güncelleniyor mu?

Sitemizdeki tüm linklerle ilgili güncelleme çalışmaları sürekli devam etmektedir ve bu güncellemeler kariyerinin zirvesinde, eğitimle teknolojiyi aynı potada eritmiş, kaliteli İngilizce öğretmenleri tarafından yapılmaktadır. Siteyle ilgili tüm içerik çalışmaları yalnızca İngilizce öğretmenleri ve öğretim görevlileri tarafından sürdürülmektedir. Sitemize üye olan herkes, güncellemelerle ilgili bilgilendirilir.


Sitedeki tüm dokümanları ve kaynakları düzenli olarak çalışırsam, ne kadar zamanda bitirebilirim?


Online kurs programıyla birlikte, gramer, okuma, dinleme ve kelime çalışmalarını birlikte yürüten bir kişi, haftada iki gramer konusu çalışır ve ilgili kelime, okuma ve dinleme egzersizlerini yaparsa, sitedeki programı bitirmesi 12 ay sürer. Haftada iki gramer konusu bitiren bir kişi, ayda sekiz konu, 12 ayda ise 100 konuyu tamamlamış olur. Belki bazı üyelerimize haftada iki konu az gelebilir, fakat yalnızca gramer çalışmasıyla dil eğitim hedeflerini yakalamanın zor olduğunu göz önüne alırsak, mutlaka okuma, yazma, dinleme ve kelime çalışmalarını da birlikte yürütmek gerekir. Böyle bir programda ise, haftada iki gramer konusu yeterlidir.


Sitenin teknik altyapısı ve içerik geliştirme / yönetimi aynı ekip tarafından mı gerçekleştiriliyor?

Elbette hayır. Sitemizin teknik altyapısı Medialine şirketinin profesyonel ekibi tarafından yürütülürken, içerik geliştirme ve yönetimi tamamı İngilizce öğretmenlerinden ve okutmanlardan oluşan bir ekip tarafından yürütülmektedir.

Sitenizden memnun kalmazsam ne olacak?

Facebook hesabı ile gişirlerde ki 24 saat ücretsiz deneme üyeliği uygulamamız, bu tür problemleri ortadan kaldırmak için sunulmaktadır. Ücretsiz deneme üyeliği alan herkes, verilen süre içinde sitenin içeriği ve sistemiyle ilgili yeterli düzeyde fikir sahibi olur. Ayrıca İngilizce çalışmak istemeyen, ancak spesifik bir konuda bilgiye ihtiyacı olan kişiler bu ücretsiz üyelik süresince gereken bilgileri alabilirler.


Ödemeyi nasıl yapabilirim?


Ödeme kredi kartı, havale, eft veya banka çekiyle yapılabilir.

Ödemeyi yaptığım halde üyeliğim açılmazsa ne olacak?

Böyle bir problem yaşanmaz. Ancak çok düşük bir ihtimal dahilinde bile olsa yaşanırsa, ilgili kişiye anında para iadesi yapılır.
Bize 0212 266 66 66 numaralı destek telefonundan ulaşabilirsiniz.